Grupa Euromedica

Emsella


Nietrzymanie moczu?

Pokonaj problem i ciesz się życiem bez ograniczeń!

Emsella

Silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie.

Zabieg EMSELLA to bezinwazyjny i bezoperacyjny sposób na rozwiązanie problemu nietrzymania moczu w 3 tygodnie! Zabieg polega na przeprowadzeniu intensywnego treningu mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla) przy użyciu krzesła EMSELLA. Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kobiecie kontrolę nad ich pracą. Trening mięśni dna miednicy odbywa się w ubraniu, nie wymaga żadnych specjalnych działań, a jedynie spędzenia pół godziny w specjalnym fotelu treningowym.

Pełna seria 6 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu, a wzorzec motoryczny, wypracowany zaledwie w 3 tygodnie sprawia, że kobieta jest w stanie samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

Zabieg bardzo komfortowy, przeprowadzany w wygodnej pozycji siedzącej, w odzieży codziennej, bez wysiłku.

Efektem po zabiegu są wzmocnione mięśnie Kegla (dna miednicy) odpowiedzialne za trzymanie moczu.

Czym jest Emsella?

EMSELLA jest ergonomicznym krzesłem, wykorzystującym technologię HIFEM do stymulacji mięśni dna miednicy.

Kluczowa skuteczność opiera się na skupionej energii elektromagnetycznej emitowanej przez urządzenie EMSELLA, dogłębnej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy.

Pojedyncza sesja BTL EMSELLA wywołuje ponad 11 tysięcy skurczów mięśni dna miednicy w ciągu 28 minut, które są niezwykle ważne w wzmocnieniu mięśni Kegla odpowiedzialnych za trzymanie moczu.

W tym czasie za pomocą ćwiczeń Kegla kobieta jest w stanie wykonać ok. tysiąca skurczy, ale ich intensywność będzie niższa. Dla wzmocnienia mięśni dna miednicy ważna jest też długość trwania skurczu, a także odpowiednia relaksacja mięśni. Urorehabilitanci wskazują, że większość kobiet wykonuje ćwiczenia Kegla niewłaściwie: z reguły za szybko, za słabo, bez odpowiedniego rozluźniania mięśni. HIFEM nie tylko wywołuje intensywne skurcze, lecz także odpowiednio je utrzymuje i relaksuje mięśnie. To najlepszy trening dla mięśni dna miednicy. Potwierdzeniem skuteczności urządzenia BTL EMSELLA jest przyznanie mu w 2019 roku nagrody Power of Beauty Party Medycyna Estetyczna 2019 za innowacyjne technologie oraz przełamywanie tabu w medycynie estetycznej.

Technologia HIFEM, czym jest?

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Jej główne zadanie, to przywrócenie kontroli mięśniowo-nerwowej w okolicach dna miednicy. Zaawansowana technologia HIFEM pozwala na bezinwazyjną indukcję prądów elektrycznych, dlatego podczas zabiegu z użyciem krzesła EMSELLA, wykorzystujący technologię HIFEM, nie wymaga zdejmowania odzieży podczas terapii. HIFEM modyfikuje strukturę mięśni, a konkretnie wywołuje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. W ten sposób wzmacnia mięśnie dna miednicy.Skuteczność technologii bierze się stąd, że podczas treningu mięśni dna miednicy, HIFEM jest w stanie wywołać i utrzymać przez kilka sekund supramaksymalne skurcze mięśni dna miednicy, a w trakcie jednego treningu HIFEM wywołuje tysiące takich skurczy, kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych w obszarze dna miednicy.

Druga zaleta polega na ich intensywności, która jest wyższa od przeciętnego wskaźnika MVC (Maksymalny Dobrowolny Skurcz) wywoływana fizjologicznie, np. ćwiczeniami mięśnia Kegla. Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami, nie są wstanie osiągnąć takich efektów treningowych, a w szczególności prawidłowo wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla, odpowiednio długo utrzymać efekty pracy, prawidłowo zrelaksować mięśnie. Technologia HIFEM natomiast gwarantuje prawidłową intensywność w pobudzaniu mięśni, ich prawidłowe wzmocnienie, relaksację oraz w późniejszym czasie ułatwia samodzielne treningi mięśni dna miednicy.

Rodzaje nietrzymania moczu

Definiuje się 3 główne rodzaje nietrzymania moczu:

 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) wiąże się z wyciekiem moczu w przypadku wystąpienia zdarzeń o zwiększonym ciśnieniu w jamie brzusznej (np. Kaszel, kichanie, śmiech, podnoszenie itp.).
 • Naglące nietrzymanie moczu związane z silną nadwrażliwością pęcherza, który kurczy się pomimo nagromadzenia w nim niewielkiej ilości moczu.
 • Mieszane nietrzymanie moczu obejmuje połączenie zarówno objawów WNM, jak i naglącego nietrzymania moczu.

We wszystkich 3 typach pacjenci nie są w stanie odpowiednio kontrolować wycieku moczu z powodu osłabienia mięśni Kegla.

Dla kogo zabieg Emsella

Zabieg EMSELLA jest dla osób które:

 • mimowolnie gubią mocz podczas takich aktywności, jak podskakiwanie, kichanie, kaszel, śmiech lub podczas gwałtownej zmiany pozycji oraz ćwiczeń fizycznych,
 • ponad 8 razy w ciągu doby, czyli częściej niż co 2 godziny odczuwają parcie na mocz,
 • mają problemy z kontrolowaniem oddawania moczu,
 • są po porodzie i chcą wzmocnić mięśnie dna miednicy (kobiety), w trakcie menopauzy lub po menopauzie odczuwają objawy osłabienia mięśni dna miednicy (kobiety),
 • odczuwają mniejszą satysfakcję seksualną spowodowaną osłabionymi mięśniami dna miednicy.

Emsella dla mężczyzn

Mięśnie dna miednicy u mężczyzn
U mężczyzn mięśnie Kegla wyściełają miednicę, rozciągając się od kości ogonowej do łonowej, a dodatkowo oplatają podstawę penisa. W związku z tym dobra kondycja mięśni dna miednicy ma duży wpływ na sprawność seksualną mężczyzny – wzmacnia erekcję, zwiększa ilość nasienia, pozwala kontrolować wytrysk i intensyfikuje orgazm. Silne mięśnie Kegla to lepsza i dłuższa erekcja oraz silniejszy orgazm. Trening mięśni dna miednicy u mężczyzn jest również pomocny w profilaktyce nietrzymania moczu oraz chorób prostaty.

Efekty po zabiegu

Pierwsze efekty wzmocnienia mięśni dna miednicy odczuwalne są po 2-3 zabiegach. Po sesji terapeutycznej z użyciem krzesła EMSELLA osiągniesz:

 • wzmocnienie mięśni dna miednicy,
 • poprawę życia seksualnego,
 • rozwiązanie problemu nietrzymania moczu wysiłkowego, naglącego mieszanego.

Przed zabiegiem

Dla komfortu prosimy pacjenta, by założył w dniu zabiegu luźniejszą odzież. Chodzi o to, by móc elastycznie dopasować ciało do treningu na krześle EMSELLA™.

Po zabiegu

Po zabiegu pacjent wraca do normalnej aktywności, dlatego nie potrzebna jest rekonwalescencja, ani żadne specjalne postępowanie. To co może, ale nie musi, wystąpić to przejściowa bolesność oraz skurcze mięśni dna miednicy. Całkowicie normalnym, także rzadko występującym, odczuciem jest również przejściowy ból stawów lub ścięgien oraz czasowe zaczerwienienie skóry.

Wskazania

 • problemy z nietrzymaniem moczu,
 • rozciągnięte mięśnie dna miednicy po porodzie
 • osłabione mięśnie dna miednicy na skutek dźwigania ciężarów i wysiłku fizycznego np. u sportowców
 • profilaktyka wiotczenia i utraty elastyczności mięśni dna miednicy
 • problemy seksualne,
 • profilaktyka opadania narządów miednicy,
 • fizjoterapia po zabiegach ginekologicznych i urologicznych,
 • słabe mięśnie Kegla.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • obecność stymulatora serca – rozrusznik serca lub inne wszczepione urządzenie elektroniczne,
 • miesiączka,
 • wkładki domaciczne (spirale miedziane),
 • niewydolność płuc i niektóre choroby serca
 • metalowe implanty w okolicy zabiegowej,
 • kolczyki oraz inna biżuteria okolic intymnych,
 • skłonności apopsychiczne oraz zaburzenia psychiczne,
 • choroby nowotworowe.

Cennik

1 zabieg - 200 zł

DLA PEŁNEGO EFEKTU KONIECZNE JEST WYKONANIE 6 ZABIEGÓW.

Zabiegi wykonujemy w dwudniowych odstępach czasowych.

Rejestracja